Nasze początki

Nazywam się Justyna i wspólnie z moim partnerem Andre prowadzimy ekologiczne gospodarstwo rolne w Carlentini, na Sycylii, we Włoszech.
Ponad 10 lat temu rozpoczęliśmy sprzedaż ekologicznych pomarańczy z naszych upraw wysyłając je prosto z sadów do domów pojedynczych rodzin we Włoszech i w Polsce. InCampagna narodziła się z inicjatywy i doświadczenia rodziny, która od pokoleń zajmowała się uprawą cytrusów, jak również, a może przede wszystkim, z naszego pragnienia, aby odrodzić gospodarstwo rolne, w którym dorastał Andre i zadbać o ten zakątek na Ziemi, w którym mieszkamy. To dla Ciebie codziennie monitorujemy i pielęgnujemy nasze sady, aby zebrać z nich to co najlepsze. Chcemy, aby to co najsmaczniejsze i najzdrowsze w śródziemnomorskiej kuchni trafiło do Twojego domu. To dla Ciebie wybieramy najlepsze oliwy z pierwszego tłoczenia bio, dojrzewające włoskie sery, miody, lokalne, ekologiczne przetwory i aromatyczne przyprawy.

To właśnie ta inicjatywa stała się początkiem projektu Rete InCampagna, zrzeszającego dzisiaj sycylijskich producentów włoskiej, ekologicznej i tradycyjnej żywności.

Sieć Rete InCampagna jest projektem, który zrzesza producentów i rolników włoskiej, ekologicznej i tradycyjnej żywności.

Sieć to także osoby reprezentujące nas zagranicą, które dbają o sprawną dystrybucję, transport i komunikację. Działamy transparentnie, dbamy o przyjazne środowisko pracy, wspieramy rozwój młodego pokolenia i proces wdrażania strategii integracyjnych dla imigrantów, uczestniczymy w projektach edukacyjnych dla najmłodszych. Naszym priorytetem jest ochrona bioróżnorodności i środowiska naturalnego oraz uprawa zdrowej, ekologicznej żywności. Nasze owoce i warzywa pozbawione są szkodliwych substancji chemicznych i pochodzą z gospodarstw posiadających Europejski Certyfikat Rolnictwa Ekologicznego. Aktywnie wspieramy lokalnych rolników na wielu etapach produkcji: dbamy o ich sady przycinając drzewa, szacujemy plony, przenosimy gospodarstwa na wirtualne mapy. Podpisujemy transparentne umowy, nie zaniżamy cen ustalanych przez producentów. Wierzymy, że takie działania są kluczem do zmiany sycylijskiej rzeczywistości rolniczej. Waloryzacja pracy lokalnych rolników i przedsiębiorców możliwa jest tylko w duchu współpracy przy jednoczesnym zapewnieniu rozwoju pojedynczej jednostki.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, dlaczego tak istotne jest tworzenie w sycylijskiej, rolniczej rzeczywistości Sieci i Kooperatyw, przeczytaj nasz artykuł na blogu: InCampagna blog

Nasz zespół

Komitet wykonawczy

Marco Carnemolla (Terramatta)
Giuseppe Pisano (L'arcolaio)
ed Andrea Valenziani (F.lli Valenziani)

Administracja

Nancy, Marco, Sebastiano
Giuseppe, Eduardo, Giovanni

Magazyn

Alessandro, Mario, Marco
Francesco, Maurizio, Giovanni, Agata

InCampagna w Polsce

Justyna Podlaska
Aleksandra Stobiecka
Agnieszka Słoboda

KIEROWNICY ZESPOŁÓW PRACUJĄCYCH W SADZIE

Rocco, Salvo e Turi (Potatura)
Simone (Raccolta)

ŹRÓDŁO WIEDZY I DOŚWIADCZENIA

Claudio Valenziani
(la fonte dell'esperienza)