Producent: Monica Fiumara

Monica Fiumara

Wróć

Opis

Nasza firma rolnicza powstała na bazie pomysłu Taty, który rozpoczął pracę nad nim na początku lat 80-tych, ale niestety nie zdążył go zrealizować, dlatego od lat 90-tych wraz z Mamą przejęłyśmy gospodarstwo. Od tego czasu jest ono zarządzana kobieca ręką, z czego jesteśmy bardzo dumne, ponieważ musiałyśmy stawić czoła miejscu i kulturze, które nie są otwarte na kobiety, szczególnie jeśli chodzi o tak ciężką pracę. Od około 25 lat stosujemy uprawy ekologiczne, ponieważ szybko zdałyśmy sobie sprawę z wpływu zintensyfikowanego rolnictwa na środowisko naturalne. Z czasem doceniłyśmy zmiany, takie jak powrót dzikiej fauny. W ciągu 10 lat udało nam się rozwinąć system sprzedaży bezpośredniej, co pozwala nam na zrównoważoną politykę cenową, a także na planowanie inwestycji, poprawę i różnicowanie uprawy. Nasze gospodarstwo znajduje się około 8 km na południowy-zachód od centrum Syrakuz, w stronę Gór Hyblejskich. Rozciąga się ono na obszarze 12 hektarów położonych na płaskowyżu ok. 300 m. n.p.m. Nasza ziemia jest czerwona i gliniasta, typowa dla tych okolic, żyzna i odpowiednia dla różnorakich upraw. Rosną u nas cytryny, pomarańcze odmiany Valencia, dużo drzew oliwnych, mandarynki odmiana Ciaculli, awokado oraz inne owoce w mniejszych ilościach. Naszym następnym projektem jest rozwój uprawy awokado na obszarze jednego hektara.

Kontakt


Strada Magrentino 7
96100 Siracusa

Osoba kontaktowa: Fiumara Monica

Certyfikaty


BIO

Certyfikowana uprawa biologiczna to alternatywny dla rolnictwa konwencjonalnego system uprawy i produkcji płodów rolnych i produktów spożywczych.

IGP

Chroniona Nazwa Pochodzenia to system ochrony regionalnych produktów rolnych wytwarzanych na określonym obszarze w tradycyjny sposób.

Brak komentarzy!

Inne produkty producenta

Brak innych artykułów tego producenta